Masaż świecą – nowość wśród masaży.

Na rynku pojawia się co raz to więcej nowych propozycji masażu. Jedną z nich jest masaż świecą. Na czym polega masaż oraz jakie ma zastosowanie? Wiele osób słysząc o masażu świecą mylnie wyobraża sobie, iż jest on wykonywany nie dłońmi, a właśnie świecą. Masaż ten wykonywany jest jednak jak większość masaży- manualnie, a zamiast
oliwki czy olejku używany jest wosk z roztopionej świeczki przeznaczonej do pielęgnacji skóry.

Świece do masażu wykonane są z naturalnych składników- najczęściej oleju kokosowego, wosku sojowego oraz olejków eterycznych. Świece te nie tworzą substancji toksycznych ani rakotwórczych. Dodatkowo są dużo trwalsze od parafinowych. Ich czas palenia wynosi nawet do 30 godzin. Przed masażem należy wybrać zapach świecy, który nam najbardziej odpowiada. Świeczka powinna palić się około 15 minut przed rozpoczęciem właściwego zabiegu. Po tym czasie powstały ciepły olejek nakłada się na ciało, tak aby utworzył on cienką warstwę. Rozpuszczony wosk nie parzy – co jest możliwe dzięki temu, że wosk rozpuszcza się w niskiej temperaturze.

Następnie stosuje się techniki gładzenia, uciskania, rozsmarowywania, które pozwalają nie tylko się odprężyć, ale także poprawiają ukrwienie skóry. Masaż świecą jest typowym masażem relaksacyjnym, który korzystnie wpływa nie tylko na naszą psychikę, ale również wygląd i kondycję skóry. Ten rodzaj masażu poleca się szczególnie w przypadku występowania silnego stresu, zmęczenia i złego samopoczucia, a także w walce z cellulitem, rozstępami, suchą i odwodnioną skórą.

Zabieg zapewnia nam długotrwałe uczucie nawilżenia i odżywienia skóry. W miejscach dotkniętych cellulitem jej stan znacznie się poprawia oraz skóra staje się jędrna i elastyczna. Masaż aromatyczną świecą pozwala na uczucie głębokiego odprężenia, a niepowtarzalna woń olejków eterycznych działa na wszystkie zmysły. Masaż trawa zazwyczaj 60 minut i może obejmować wybrane partie ciała lub całe ciało.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do wykonywania masażu są one takie same jak w przypadku innych zabiegów tego rodzaju, tzn.: ciąża, nadciśnienie, podwyższona temperatura ciała, choroby nowotworowe oraz uczulenie na którykolwiek ze składników świecy. Z tego też względu przed przystąpieniem do zabiegu masażysta wykonuje wywiad z klientem na temat jego stanu zdrowia oraz występujących alergii, tak aby uniknąć ewentualnych powikłań.

Zabieg z wykorzystaniem świecy można wykonać również samodzielnie w domu. Wystarczy zopatrzyć się w naturalną świecę do masażu o ulubionym zapachu, zapalić ją, a w tym czasie skorzystać z ciepłego prysznica. Następnie na ciepłe i oczyszczone ciało nałożyć roztopiony wosk i lekko wmasowywać w skórę. Po zabiegu wosk bez problemu zmyje się za pomocą wody i mydła.

Share This