Problemem współczesnych czasów (można powiedzieć, że jedną z chorób cywilizacyjnych) są zaburzenia płodności. Kliniki „in vitro” przeżywają oblężenie, lecz bardzo często, mimo stymulacji hormonalnej i sztabu lekarzy, starania o dziecko kończą się niepowodzeniem.

Według medycyny naturalnej niepłodność ma swoje podłoże w zaburzeniu homeostazy. Nasycenie pestycydami, hormonami, środkami chemicznymi, a także stres, przepracowanie i życie w ciągłym biegu są odbierane przez ciało jako stan zagrożenia zdrowia. W konsekwencji organizm kobiety naturalnie broni się przed dodatkowym obciążeniem i ogromnym wysiłkiem, jakim są ciąża i poród.
Dlatego planowanie potomstwa warto zacząć od zadbania o harmonię ciała i duszy oraz odpowiednie przygotowanie się poprzez:

  • Oczyszczanie organizmu z toksyn. To najlepszy i jednocześnie ostatni moment na kuracje oczyszczające. W stanie błogosławionym, a także w okresie połogu i karmienia detoksykacje nie są wskazane.
  • Usunięcie plomb amalgamatowych (koniecznie z zastosowaniem koferdamu, który ogranicza wchłanianie szkodliwych substancji) oraz ekstrakcję martwych zębów.
  • Relaks (zwolnienie tempa pracy, zapewnienie odpowiednio długiego, regenerującego snu )

Jednak nawet najlepsze przygotowanie nie chroni przed typowymi ciążowymi dolegliwościami.
Św. Hildegarda w swoich przepisach utrwaliła recepty na najczęstsze z nich.

Nudności

 W tym wypadku mniszka z Bingen zalecała mieszankę z biedrzeńcem (w skład której wchodzą kmin rzymski, pieprz biały i ziele biedrzeńca).
*ta mieszanka stosowana jest również w przypadku mdłości w chorobie lokomocyjnej oraz u pacjentów poddawanych chemioterapii.

Żylaki 

Na wzmocnienie naczyń krwionośnych warto zastosować miksturę z soku ostropestowego (wyciskanego z liści i kwiatów) oraz oliwy.

Rozstępy 

Aby zapobiec rozstępom oraz poprawić stan już istniejących najlepsza będzie maść fiołkowa.
*Doskonale sprawdzi się również w regeneracji blizny po cesarskim cięciu.

Ciekawostka. W medycynie ludowej położne często dawały kobietom rodzącym kamień- jaspis. Oprócz uśmierzania bólu wpływał kojąco na układ krążenia, wyrównywał pracę serca, a także działał rozkurczowo na drogi rodne. Hildegarda zalecała trzymanie jaspisu nie tylko w trakcie porodu, ale również przez cały okres połogu.

Zioła i suplementy diety zawsze możesz kupić w naszej Hurtowni Zielarskiej Greenport24

Czytaj następny artykuł: ODMŁADZAJĄCE CZEREŚNIE

Share This