Diatomit ziemia okrzemkowa już w Greenporcie!

 

Czym jest diatomit?

Diatomit to inna nazwa ziemi okrzemkowej. Pozyskuje się ją ze złóż skamieniałych pancerzyków okrzemek Melosira Preicelanica. Są o to okrzemki żyjące w środowisku bardzo czystej, słodkiej wody. Złoża, z których wydobywana jest nasza ziemia okrzemkowa należą do 4 najczystszych złóż zlokalizowanych w USA, zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, jako te o jakości spożywczej. Jest to najlepiej przyswajalna forma krzemu organicznego wyróżniająca się bardzo wysoką zawartością krzemionki (92% SiO2).

Diatomit to bezpieczny produkt

Amorficzna ziemia okrzemkowa Perma-Guard jako jedyna ma zarówno atesty amerykańskie jak i UE. SilicaMed to linia produktów opartych na diatomicie a wzbogaconych o owoce liofilizowane oraz o kolagen, dl większych korzyści i przyjemniejszego stosowania. To innowacyjne połączenie wartościowego krzemu z wyjątkowym smakiem owoców aronii, czarnej porzeczki i czarnego bzu i innych. Całości dopełnia szczypta inuliny, która wnosi nutę naturalnej słodyczy. Okrzemki z owocami liofilizowanymi  są w 100% naturalne, jak wszystkie produkty Perma-Guard Europe i smaczne jak nigdy dotąd.

Wiosenne oczyszczanie diatomitem

Dziesiątki lat badań i testów dowodzą, że krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków w życiu człowieka. Amorficzna ziemia okrzemkowa wspomaga proces odtruwania organizmu i oczyszczania przewodu pokarmowego. Oczyszczanie przebiega delikatnie, dzięki mechanicznym właściwościom ziemi okrzemkowej złogi oraz pasożyty są wymiatane z przewodu pokarmowego, bez podrażniania ścian jelit, co jest częste w przypadku preparatów ziołowych. Stosowanie diatomitu skutkuje również poprawieniem stanu skóry, włosów i paznokci. Osoby decydujące się na suplementację amorficzną ziemią okrzemkową wspomagają wzmacnianie układu mięśniowo-naczyniowego zmniejszając tym samym ryzyko urazów i przyspieszając gojenie się ran oraz złamań.

SilicaMed diatomit z kolagenem i owocami liofilizowanymi

Gdy krzemu jest za mało…

Krzem jest pierwiastkiem pospolicie występującym w przyrodzie wielu ludzi cierpi na jego niedobór. Jeśli cierpisz z powodu łamliwych paznokci, rzednących lub cienkich włosów, przedwczesnym powstawaniem zmarszczek lub wysuszeniem i starzeniem się skóry możliwe jest, że cierpisz z powodu niedoboru krzemu. To widoczne na pierwszy rzut oka skutki tego braku. Jak pokazuję badania rola krzemu jest nie do przecenienia również w walce z dużo groźniejszymi dolegliwościami.

Czysty diatomit znajdziesz u nas w trzech wielkościach:

Krzem dla urody

Najczęściej o krzemie mówi się w kontekście urody włosów i paznokci. Przyjmuje się go w celu poprawy wzrostu włosów przy łysieniu, a także poprawienia kondycji, ponieważ nadaje im połysk oraz gęstość i zdrowy wygląd. Krzem sprzyja syntezie kolagenu, więc jego niedobór upośledza ten proces. Słaba synteza kolagenu przyspiesza pojawianie się zmarszczek, utratę jędrności skóry, wysuszenie skóry. Suplementacja krzemionką przywraca skórze naturalny blask i pomaga zapobiegać wielu problemom skórnym. Ten sam mechanizm pomaga odbudować łamliwe i rozdwajające się paznokcie.

Krzem dla kości i stawów

Krzemionka, wzmacnia kości i zwiększa elastyczność stawów. Poważne niedobory objawiają się deformacjami czaszki i kości, zmniejszoną chrząstką. Niski poziom krzemu wpływa na osłabioną syntezą kolagenu i zaburzenia równowagi mineralnej w kości. Obniżony poziom krzemu jest potencjalnie kluczowym czynnikiem w rozwoju osteoporozy. Krzem wspiera też w leczeniu złamań kości i urazów stawów.

SilicaMed to diatomit z egzotycznymi owocami liofilizowanymi

Krzemionka a odporność

Krzemionka wzmacniania błony śluzowe jelit i dróg oddechowych, także poprawiania jakość skóry, wspiera więc nasze mechanizmy obronne przed różnymi organizmami chorobotwórczymi. Te obszary ciała są pierwszą linią obrony, barierą która zapobiega przedostawaniu się patogenów do twojego organizmu.

Niedobór krzemu a Alzheimer

Podczas przeprowadzonych badań wpływu minerałów na wodę pitną stwierdzono, że woda uboga w krzemionkę a bogata w glin zwiększa ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera u starszych kobiet. Inne badanie wykazało, że niski poziom krzemionki był głównym czynnikiem prowadzącym do zaburzeń funkcji poznawczych. Dowiedziono, że krzemionka zapobiega wchłanianiu glinu w przewodzie pokarmowym, natomiast sprzyja wydalaniu go. Niedobór krzemionki przyczynia się do zwiększenia biodostępności glinu, więc i szkód powodowanych przez glin.

Sprawdź cenę SilicaMed ziemia okrzemkowa z polskimi owocami liofilizowanymi!

Diatomit a choroby zwyrodnieniowe

Wraz z wiekiem obserwuje się zmniejszanie stężenia krzemionki. Jest to skorelowane z rosnącym występowaniem wielu przewlekłych chorób zwyrodnieniowych, w tym miażdżycy i osteoporozy. Dlatego uważa się, że krzemionka/krzem ma potencjał terapeutyczny w zapobieganiu chorobom zwyrodnieniowym związanym ze starzeniem.

Zobacz: Diatomit 1 kg

Share This