SmartMe, najwyższej jakości omega-3-6-9

SmartMe od Health Labs to prawdziwy przebój naszej hurtowni w ostatnich miesięcach. Idealne proporcje kwasów omega 3, 6 i 9 oraz dodatek witamin A, E i D pozwala na poprawę stanu włosów, skóry i paznokci. Powstrzymuje oznaki starzenia dzięki zwiększeniu nawilżenia skóry. To jednak nie jedyne jego pozytywne działania. Rola kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Nowoczesna technologia

Receptura SmartMe zapewnia wysoką przyswajalność składników odżywczych, ponieważ do jej produkcji użyto substancji o wysokiej biologicznej dostępności, w dużych, lecz bezpiecznych ilościach. Zastosowanie systemu EVNol SupraBio™ zapewnia lepszą absorpcję witaminy E (tokotrienoli) przy przyjmowaniu doustnym. Podczas produkcji użyto opatentowanej technologii otrzymywania oczyszczonych estrów kwasów tłuszczowych, która gwarantuje kompozycje unikatową i wolną od konserwantów i barwników. SmartMe to odpowiednia dla wegan kompozycja bioestrów kwasów omega 3‑6‑9 z olejów z lnu, wiesiołka, dzikiej róży i konopi wzbogacona o witaminy A, D i E. Niełatwo jest znaleźć wegański suplement kwasów omega o tak dużej biodostępności.

Dlaczego niezbędne?

Skrót NNKT rozwija się, jako niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Niezbędne, ponieważ jest to grupa tłuszczów, których musimy dostarczać zewnętrznie, z pożywieniem, ponieważ nasze ciała nie są w stanie ich syntetyzować. Do NNKT należą jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.  Do jednonienasyconych NNKT zaliczane są warunkowo omega 9, ponieważ organizm jest w stanie samodzielnie go syntetyzować, jedynie przy wystarczającej podaży kwasów omega 3 i 6. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe to grupy kwasów omega 3 i omega 6.

Złota proporcja

Dostarczenie tłuszczu w diecie jest łatwe jak bułka z masłem, większym wyzwaniem jest dostarczenie tłuszczu odpowiedniego rodzaju i jakości. Według badań zdrowy stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 w diecie, zwany też złotą proporcją wynosi od 1:1 do 6:1. Analiza diety osób przestrzegających typowej zachodniej diety pokazuje, że stosunek ten wynosi zazwyczaj 12:1, a nawet 20:1. Może to prowadzić do przewlekłego stanu zapalnego, który w organizmie, który jest czynnikiem rozwoju wielu chorób, takich jak nowotwory, choroby skóry, autoimmunologiczne, metaboliczne, układu krążenia czy nerwowego. Kwasy omega 6 powinny być pobierane przez organizm tylko razem z kwasami omega 3, inaczej zamiast pomóc – zaszkodzą. Złotą proporcje zachowuje suplement SmartMe, mający stosunek kwasów omega 3 do omega 6 2,4:1

Kwasy omega 3 mają wielokierunkowy, udowodniony badaniami pozytywny wpływ na zdrowie. Działają pozytywnie na układ krążenia, przeciwzapalnie, wspomagają pracę mózgu (np. w demencji i depresji), hamują  nadmierną odpowiedź immunologiczną (np. w alergii), poprawiają wzrok, chronią przed otyłością.

Kwasy omega 6 stosowane w odpowiedniej proporcji do kwasów omega 3, dają mnóstwo pozytywnych efektów. Do kwasów tłuszczowych omega-6 zaliczamy kwas linolowy (LA), kwas gammalinolenowy (GLA), kwas arachidonowy (AA/ARA). Najcenniejszy spośród nich to kwas GLA, który jest zawarty w suplemencie SmartMe. Ma udowodnione działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, łagodzące przebieg chorób autoimmunologicznych, pozytywne na układ krwionośny. Szczególnie korzystny jest dla skóry, zarówno poprawiając jej wygląd poprzez wzrost nawilżenia i poprawę funkcjonowania jak i stosowany leczniczo w atopowym zapaleniu skóry i egzemie. Ich źródłem w diecie może być olej z wiesiołka, lnianki, czarnej porzeczki, ogórecznika.

Kwasy omega 9 wytwarzane są w niewielkiej ilości w organizmie, jedynie pod warunkiem dostarczenia odpowiedniej ilości kwasów omega 3 i 6. Znaleźć je można głównie w olejach roślinnych. Spowalniają one proces starzenia, ponieważ chronią skórę przed odwodnieniem i działają silnie antyoksydacyjnie. Pozytywny wpływ też mają na układ krążenia, obniżają poziom trój glicerydów, obniżają stężenie złego cholesterolu, a podnoszą dobrego.

Cenne oleje

Olej SmartMe to świetnie przyswajalna kompozycja naturalnych olejów roślinnych: konopnego, z wiesiołka, lnianego i dzikiej róży. Każdy z nich ma unikalne właściwości, które wspierają Twoje zdrowie i urodę:

Olej konopny odbudowuje strukturę lipidową skóry.  Zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe (omega‑3 i omega‑6) o takim samym składzie, jak lipidy w skórze. Nawilża skórę, łagodzi swędzenie i wspiera leczenie egzemy, opryszczki i łuszczycy, jest też bardzo korzystny dla serca.

Olej z wiesiołka łagodzi zmiany trądzikowe i wypryski. Zawiera bardzo dużą ilość kwasu linolowego (70–80%), który odgrywa znaczącą rolę w codziennej pielęgnacji suchej i swędzącej skóry. Przywraca sprężystość naskórka, nawilża błony śluzowe i spowalnia proces starzeniu się skóry. Kwasy tłuszczowe i flawonoidy zawarte w wiesiołku zmniejszają też stany zapalne.

Olej lniany intensywnie odżywia skórę, zawiera kwasy omega‑3, a także wzmacniają włosy i paznokcie. Redukuje zmarszczki, a także przyspiesza regenerację naskórka.

Olej z dzikiej róży to prawdziwy “eliksir młodości”. Wygładza zmarszczki i dodaje skórze blasku. Olej z dzikiej róży to cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają odbudować strukturę skóry. Zawiera witaminę C i moc antyoksydantów, których tak bardzo potrzebuje nasza skóra.

Poznaj cenę i cały skład SmartMe od HealthLabs w naszej hurtowni

Źródła:

Dutkowska A., Rachoń D.: Rola kwasów tłuszczowych n-3 oraz n-6 w prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. Choroby Serca i Naczyń 2015, 12

Normy żywienia dla populacji Polski, pod red. Mirosława Jarosza. Instytut Żywności i Żywienia, 2017.

Oficjalna strona internetowa producenta https://healthlabs.pl/  26.01.2021r.

Share This