Czereśnie to jedne z najsmaczniejszych polskich owoców, szkoda, że tego roku są tak drogie. Małokaloryczne, zawierają mnóstwo wartości odżywczych, co może sprawić, że niektórzy polubią je jeszcze bardziej. Jednakże to ich odmładzające właściwości są wisienką na torcie. Ups! Raczej czereśnią! 

Znajdziemy w nich moc witamin: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, K, P, ale też składników odżywczych, takich jak potas, fosfor, wapń, magnez i wiele innych. Ta cudowna mieszkanka składników odżywczych sprawia, że nasz organizm staje się bardziej odporny na infekcje, pomaga nam przy artretyzmie, reguluje ciśnienie krwi, wspomagając serce. Oczyszcza także nasz organizm z toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii, a także reguluje poziom płynów w żołądku. To tylko niektóre z ich właściwości. 

Duża ilość antyoksydantów, w tym przypadku bioflawonoidów, sprzyja zwalczaniu wolnych rodników dzięki temu nasza skóra dłużej pozostaje jędrna i młoda. Aby uzyskać pożądany efekt można je jeść lub zrobić domową maseczkę upiększającą. Istnieje przekonanie, że wystarczy miesiąc regularnego spożywania, aby zauważyć na naszej skórze wyraźne, pozytywne efekty. Twarz stanie się jędrniejsza, bardziej napięta i pełna blasku. 

Następny artykuł: SPORT A LEPSZE WYNIKI W NAUCE

Share This