Zima, a zwłaszcza mroźne dni, to nienajlepszy czas dla naszego ciała. Warto pamiętać, aby dobrze osłaniać każdą jego część, a także zadbać o nie od wewnątrz. Nie tylko czapka, czy gruba kurta są ważne, ale także odpowiednio dobrana dieta.
 Wzmocnij swoją odporność! Zacznij jeść naturalnie występujące w przyrodzie antyseptyki takie jak cebula i czosnek. Zaopatrz się w suplementy wspierające działanie układu immunologicznego, np. z żeń-szeniem czy witaminą C i D3.

 Pamiętaj o prawidłowym jadłospisie, nie stosuj w tym czasie diet odchudzających ani głodówek. W tym okresie organizm domaga się większej ilości kalorii, spala energię potrzebną do ogrzania ciała. Możesz wspomóc swój organizm spożywając ciepłe, regularne posiłki, pamiętaj również o obfitych śniadaniach, aby rozpocząć dzień z dużą dawką energii. W uzupełnieniu diety pomogą rozgrzewające herbatki i zioła.

 Zadbaj o odpowiedni ubiór, nie zakładaj rzeczy zbyt obcisłych ponieważ mogą utrudnić przepływ krwi w ciele. Ubieraj się na cebulkę lub zakup odpowiednią odzież chroniącą przed zimnem. Pamiętaj również o obuwiu, gruba podeszwa zabezpiecza stopy przed mrozem, warto zaopatrzyć się we wkładki wewnętrzne. I koniecznie pamiętaj o czapce – zabezpieczy cię przed utratą ciepła, ale także zadba o twoje cebulki włosowe, które uszkodzone mrozem będą osłabione, a co za tym idzie, wzmożone wypadanie włosów – gwarantowane.

 Odpowiednio zabezpiecz skórę, w zimowe dni staje się ona bardziej odwodniona i narażona na podrażnienia. Najlepiej zaopatrz się w tłuste kremy z filtrami UV dodatkowo chroniące przed słońcem. Nie zapomnij również o swoich ustach – ta część naszego ciała pozbawiona jest gruczołów łojowych, najlepiej sprawdzą się na nich kremy i balsamy na bazie wazeliny.

Share This