Olejowanie włosów to jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie im witalności, jeśli tylko dobierze się odpowiedni preparat do rodzaju włosów.

Olejowanie włosów to zabieg znany od bardzo dawna, od pokoleń popularny tam, gdzie upały i suche powietrze dawały się kobietom we znaki. Indie, bo o nich mowa, są kolebką olejowania włosów. Tamtejszy klimat zmusił kobiety do poszukiwania metod dbania o włosy, które uchronią je przed nadmiernym wysuszaniem. Najprostszym sposobem ochrony, nie tylko włosów, ale także głowy w upalnych Indiach była sari, tradycyjny strój Hinduski. Choć chronił on przed promieniami słonecznymi, nie chronił włosów przed gorącem i suchym powietrzem.

Olejowanie włosów polega na wcieraniu olejków w skórę głowy i/lub włosów. Dzisiaj przedstawiamy 3 sposoby przeprowadzania tego zabiegu, aby włosy stały się odżywione, nawilżone, lśniące i sprężyste.

Metoda I – olejowanie na sucho.

Olejowanie włosów na sucho – uważane jest za metodę najmniej skuteczną, ponieważ to wilgotne włosy chłoną skłądniki aktywne najlepiej.

Wykonanie:
Na suche włosy nakładamy olej na kilka, kilkadziesiąt minut. Możemy to zrobić przed jak i po myciu włosów. Należy pamiętać, że olej nałożony po umyciu włosów nakładamy olej w minimalnej ilości,, aby ich nie przetłuścić.

Metoda II – olejowanie włosów na mokro.

W tym przypadku olej nakładamy na włosy wilgotne. Należy pamiętać, że nie mogą być mokre, gdyż preparat będzie spływał wraz z kroplami wody.

Metoda III – olejowanie w misce.

Moczymy włosy w misce z ciepłą wodą z dodatkiem oleju. Ta metoda uważana jest na najskuteczniejszą, ale także jest najbardziej pracochłonna.

Jaki olej do jakich włosów?

Włosy można podzielić na trzy rodzaje: nisko, średnio i wysokoporowate.

Posiadaczki niskoporowatych włosów do zabiegu olejowania powinny używać olejów bogatych w kwasy tłuszczowe nasycone m.in.: olej kokosowy, rycynowy, lniany i słonecznikowy. Do zabiegu można użyć także masła shea lub kakowego.

Dla włosów średnioporowatych najlepsze oleje to te bogate w kwasy jednonienasycone, z wysoką zawartością kwasów Omega 3 i Omega 6, m.in.: słonecznikowy, rycynowy, jojoba i lniany.

Włosy wysokoporowate największe korzyści uzyskają ze stosowania olejów, które „zakleją” ich łuskę, przez co nie będą się tak bardzo puszyć. Pomogą w tym m.in. olej konopny, acai, sojowy, rycynowy, awokado, z pestek winogron i z pestek dyni.

Olejowanie włosów to delikatna ale skuteczna forma pielęgnacji. Idealny sposób, aby poprawić ich wygląd.

Dobrze dobrany olej pomoże zmienić strukturę włosa i pozytywnie wpłynie na ich kondycję. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Stosując zabieg dwa razy w tygodniu, najlepsze efekty uzyskamy dopiero po miesiącu. Jeśli jednak nie zrazimy się na początku, nasze włosy napewno nam się za to odwdzięczą.

Olejki różnego rodzaju możesz kupić w naszej Hurtowni Zielarskiej w ilościach hurtowych.

Share This