Ojciec Klimuszko był franciszkaninem, polskim duchownym. Znany był na całym świecie ze zdolności zielarskich. Wiele osób przyjeżdzało do Ojca w celu uzyskania porady zdrowotnej.

Klimuszko pozostawił po sobie receptury mieszanek ziołowych, których skuteczne działanie potwierdziły liczne badania lekarskie. „Powrót do natury zapewni nam zdrowie psychiczne i fizyczne”- motto Ojca Franciszka.

Współczesna zielarnia bazuje na oryginalnych recepturach Ojca Klimuszki , które zostały zatwierdzone przez zakon Franciszkanów. Firma ciągle się rozwija i ulepsza procesy produkcji. Wdrożony system HACCP zapewnia wysoką jakość oraz bezpieczeństwo wyrobów. Zadowolenie klienta jest najważneijszym celem firmy.

Jednym z wytwarzanych produktów jest Nalewka na pamięć i koncentrację.To bezalkoholowy tonik o precyzyjnie dobranym składzie. Zawiera: zagęszczone soki z aronii i czarnej porzeczki, wodne ekastrakty z korzenia żeń-szenia, lecytyny sojowej, owocu bakopy monnieri i z liścia zielonej herbaty.

Bakopa monnieri to dziko rosnąca roślina w Indiach od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie ajurwedyjskiej. Poprawia pamięć oraz koncentrację, wycisza i rozluźnia organizm. Ułatwia procesy zapamiętywania oraz uczenia się, stymulując komórki nerwowe do tworzenia nowych połączeń.

Korzeń żeń-szenia wykorzystywany był juz w tradycyjnej, chińskiej medycynie Zawarte w nim substancjie biologicznie czynne polepszają pamięć, zarówno u zdrowych osób jak i u osób z zaburzeniami zapamiętywania. Polecany jest głównie klientom z obniżoną koncentracją i zmniejszoną sprawnością umysłową.

Zielona herbata zwiększa aktywność mózgu w sferze intelektualnej oraz poznawczej, dzięki czemu nie tylko pobudza pamięć ale także ją usprawnia.

Lecynyna sojowa wpływa korzystnie na układ nerwowy, bierze udział w przekazywaniu impulsów do mózgu. Polecana jest zarówno przy zwiększonym wysiłku umysłowym jak i dla osób starszych o pogorszonej pamięci.

Soki i nalewki Klimuszko

Sok z aronii zapobiega powstawaniu wolnych rodników opóźniając tym samym procesy starzenia się organimzu. Regularnie spożywany poprawia pamięć.
Sok z czarnych porzeczek dzięki zawartości żelaza zwiększa ilość tlenu docierającego do mózgu, dzięki czemu poprawia jego funkcjonowanie.

Nalewka Ojca Klimuszko jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób z problemami pamięci i utrzymywania prawidłowej koncentracji. Dedykowana jest zarówno osobom młodszym jak i starszym. Ziołowo-owocowa mieszanka wzmacnia organizm oraz usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego. Płynna postać jest wygodna w użyciu, dzienna dawka to 10 ml spożyta po śniadaniu.

Zioła Klimuszko w hurcie kupisz na stronie Hurtowni Zielarskiej GreenPort.

Share This