Jak założyć sklep zielarsko medyczny?

Branża ekologiczna – rosnące perspektywy

Wzrasta świadomość społeczeństwa dotycząca naturalnych sposobów profilaktyki zdrowia, równocześnie dynamicznie rośnie popyt na naturalne suplementy diety oraz ziołowe produkty zdrowotne.

Polska jest potęgą produkcji ziół w Europie nie tylko za sprawą kilkusetletniej tradycji polskiego zielarstwa, ale także za sprawą rokrocznie zwiększanego areału ich upraw. Według danych GUS powierzchnia upraw wzrosła z 21 tys. hektarów w 2011 roku do ok 30 tys hektarów obecnie. Wszystko to pokazuje wyraźny trend wzrostowy zainteresowania preparatami leczniczymi i kosmetykami pochodzenia roślinnego na całym świecie. Zainteresowanie naturalnymi metodami terapii i naturalną suplementacją rośnie w Polsce lawinowo.

Naturalne kosmetyki stały się w ostatnich latach najbardziej dynamicznie rozwijającą się grupą produktów drogeryjnych. Szacuje się, że rynek ten będzie wzrastał o 20 % rocznie. Mimo nadal jesteśmy pod tym względem w ogonie Europy porównując z krajami zachodnimi. Idzie to w parze z rosnącymi nakładami na badania naukowe nad związkami pochodzenia roślinnego do wykorzystania w farmacji.

Nigdy nie było lepszego czasu na założenie biznesu związanego z rynkiem produktów wspierających zdrowie.

Jeśli zarysowane powyżej perspektywy zachęciły Cię do snucia dalszych planów musisz wziąć pod uwagę pewne wymogi, jakie wiążą się z otworzeniem sklepu zielarskiego.

Franczyza Green Port?

Myśląc o założeniu sklepu zielarskiego warto pomyśleć o współdziałaniu z silnym partnerem biznesowym.

Misją Green Port jest kompleksowe wspieranie społeczeństwa w drodze do zdrowia za pomocą naturalnych produktów i terapii. Chcemy stworzyć silną, współpracującą ze sobą sieć sklepów zielarskich i prozdrowotnych, które swoją przewagę budować będą jakością zatowarowania, nowoczesnym marketingiem oraz wspólną polityką zakupową. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem, ponieważ wiemy, że rynek zielarski w Polsce czeka konsolidacja, która miała już miejsce w innych branżach, w których utrzymanie na rynku możliwe jest już tylko dzięki działaniu w sieci.

Nie pobieramy opłat za dzielenie się naszą wiedzą i wsparciem, dlatego nasz program nazwaliśmy programem partnerskim lub franczyzą 0 zł.

Poznaj szczegóły naszej oferty franczyzowej:

Share This